Backuper
Bodbytryck
2017-09-28
Hej Hansa
Igår så kom jag inte in i Standard A och fick då en oro att det skulle bli som i våras då jag fick göra om 3 månaders bokföring. I morse fungerade det som tur var. Men …. när jag tittade i min MyStandard för backuper så ser jag att backuper finns men går inte att ladda ner. Vad är felet,

Jag frågade tidigare i export till Excel för Mac och fick till svar att det var någon inställning. Jag ser nu att i exporten till Excel läggs in ett mellanslag som tusentalsavgränsare som i Excel för Windows inte tas hänsyn till men i macvärden gör att talen uppfattas som text. Mellanslagen går att ta bort med ”sök och ersätt” så att talen får rätt format (numeriskt)

Med vänlig hälsning,

Fredrik
Leave Comment
You can subscribe to notifications for this post by selecting the 'star' icon on the top right corner of the post.
Latest Posts
Simple Blue, Design e Comunicação Lda
Boa tarde, Ao entregar o SAFT deste mês passado, foi.me indicado na plataforma e fatura o erro s...
15:12 2 July 2025
You can subscribe to notifications for any post in this forum by selecting the 'star' icon on the top right corner of the topics list. You have to log in to use this functionality.