Skrivet av:Per10:46 19 Okt 2018
Hej Birgitta.
1061432 kan jag inte se i MyStandard.
1031454 finns däremot i MyStandard, Standard ID för att logga in är birgitta@profiler.nu samt birgitta@projektorutbildning.se
Eftersom du ska sluta och vill få till stånd en annan inloggning till
Hej Per,
Börjar med första delen av ditt svar.
Som jag skrev så kommer jag bara in på version 1061432 när jag loggar in på MyStandard med birgitta@profiler.nu. Men den versionen verkar som sagt inte vara aktiv.
birgitta@projektorutbildning.se borde ta mig till version 1031454 på My Standard, men det funkar inte. Och då kan jag alltså inte lägga till ny användare/e-postadress. Och inte heller uppdatera till nyare version.
Jag har kollat Användare i huvudkontrollen. Där ligger det ett flertal som verkar härstamma från gamla Books-programmet. Två av dem med mitt namn och birgitta@projektorutbildning.se som standard-ID med signatur/inloggning B respektive BIRGITTA.
Så hur löser man det här?
Birgitta