Suoritukset ja laskut eivät tule enää tositteilsi
Timo Haartemo
2017-09-12
Tämä tapahtui jo keväällä ja selitys olimaika yksinkertainen - ostin kirjanpito-ohjelman (tosin vain 1 kk).
Kesäkuun puolivälissä tapahtui taas sama ja nyt jo tiesin mistä se johtui.

Maksoin syyskuun alussa sitten 5 kk. Nyt näyttää siltä, että aika kesäkuun puolivälistä syyskuun alkuun ei toimi (eli laskut ja suoritukset eivät tule kirjanpitoon tositteiksi). Kuvittelin, että kaikki olisi alkanut sieltä kesäkuun puolivälistä 5 kk eteenpäin, mutta ei.
Pystyttekö te siellä muuttamaan tuon kauden alkamaan sieltä kesäkuulta vai pitääkö pitääkö tuosta väliajasta maksaa erikseen ja kuinka paljon se on.

Timo Haartemo
Jätä kommentti
You can subscribe to notifications for this post by selecting the 'star' icon on the top right corner of the post.
Uusimmat viestit
Merja
Hei, ostin ja maksoin 21.4.2025 raporttikaudet, mutta taseen tulostusnäkymään ei tule lyhyttä tas...
08:18 25 Huh 2025
Hei, Latasin Standard Taloushallinnon uudelle windows-koneelle. Miten tuloslaskelman ja tasee...
19:29 21 Huh 2025

Seuraamme foorumia toimistotunteina ja pyrimme vastaamaan kaikkiin kyselyihin 24 tunnin sisällä

Voit tilata ilmoitukset mistä tahansa tämän keskustelupalstan postauksesta valitsemalla tähtikuvakkeen aiheluettelon oikeasta yläkulmasta. Sinun on kirjauduttava sisään käyttääksesi tätä toimintoa.