Myyntilaskun sivunumerointi
2014-10-29
Hei,

Otimme vasta äskettäin pienemmälle yrityksellemme myyntilaskutuksen käyttöön. Otin laskupohjaksi Hansan mallipohjan LASKUFI. Tässä ei kuitenkaan sivunumerointi toimi, vaan se tulostaa yksisivuiselle laskulle sivunumeroksi 1/2, kasisivuiselle ihan oikein eli 1/2 ja 2/2, mutta kolmisivuiselle numerot 1/2, 2/2 ja 3/2. Stefan kokeili silloin teillä tuota sivunumeroinnin toimivuutta ja päätyi samaan tulokseen kuin minä. Milloin tuo ongelma saadaan Hansassa korjattua? Voiko korjauksen saada aikaiseksi tähän nykyiseen käytössämme olevaan versioon 6.4 vai tuleeko se mahdollisesti vasta seuraavaan versioon 7.3?
Tämä vastaus on oikein
LähettäjäHansa09:35 30 Loka 2014
Hei,
muutokset ohjelman toimintoihin sekä uudet toiminnot tehdään ohjelman uusiin versioihin. Uudet versiot, joihin asiakkaat voivat päivittää ohjelmansa, ovat ladattavissa verkkosivuiltamme.

Ystävällisin terveisin,
Hansatuki.
Tämä vastaus on oikein
Hansa
2014-10-30
Hei,
muutokset ohjelman toimintoihin sekä uudet toiminnot tehdään ohjelman uusiin versioihin. Uudet versiot, joihin asiakkaat voivat päivittää ohjelmansa, ovat ladattavissa verkkosivuiltamme.

Ystävällisin terveisin,
Hansatuki.
Jätä kommentti
You can subscribe to notifications for this post by selecting the 'star' icon on the top right corner of the post.
Takaisin listaukseen
Uusimmat viestit
Hei, Ohjelmaan tuki tänään pakollinen päivitys, jonka jälkeen se ei enää toimi vanhassa koneessan...
15:30 4 Heinä 2025
Småbönders Handelslag
Uusittiin taloushallinto-paketin ajalle 1.7-31.8.2025, maksu meni pankkitililtä mutta sitten Standar...
09:37 1 Heinä 2025

Seuraamme foorumia toimistotunteina ja pyrimme vastaamaan kaikkiin kyselyihin 24 tunnin sisällä

Voit tilata ilmoitukset mistä tahansa tämän keskustelupalstan postauksesta valitsemalla tähtikuvakkeen aiheluettelon oikeasta yläkulmasta. Sinun on kirjauduttava sisään käyttääksesi tätä toimintoa.