Tämä vastaus on oikein
Re: Lomakemallit puuttuvat
Hansa
2016-11-30
Hei!

Standard ERP:ssä saatte lisättyä yrityksenne nimen laskuihin valitsemalla Järjestelmä-moduuli > Asetukset > Lomakemallit. Lisätkää ruksi kohtaan "Organisaation nimi" ja tallentakaa muutos.

Standard Taloushallinnossa taas saatte lisättyä yrityksenne nimen laskuihin siirtymällä Järjestelmä-moduuliin ja valitsemalla Rekisterit > Lomakemallit. Luokaa uusi kenttä, ja valitkaa kentän nimeksi "Oma nimi". Tyyli-kenttään valitkaa haluamanne tyyli. Tallentakaa muutokset ja tarkistakaa tulos esikatselemalla jotakin laskua. Vastaanottajan osoitetiedot saatte näkyviin luomalla "Asiakkaan osoite" -kentän, mikäli se puuttuu.

Jos laskuissa näkyy "päällekkäisiä tietoja", kannattaa kokeilla suurentaa lomakkeen muokkausikkunaa niin suureksi kuin saatte (klikatkaa esim. oikeasta alakulmasta ja raahatkaa ikkunaa suuremmaksi). Poistakaa kaikki ylimääräiset kentät, jotka lomakkeen ympärillä näkyy.

Ystävällisin terveisin,
Hansatuki
Jätä kommentti
You can subscribe to notifications for this post by selecting the 'star' icon on the top right corner of the post.
Uusimmat viestit
Hei, Ohjelmaan tuki tänään pakollinen päivitys, jonka jälkeen se ei enää toimi vanhassa koneessan...
15:30 4 Heinä 2025
Småbönders Handelslag
Uusittiin taloushallinto-paketin ajalle 1.7-31.8.2025, maksu meni pankkitililtä mutta sitten Standar...
09:37 1 Heinä 2025

Seuraamme foorumia toimistotunteina ja pyrimme vastaamaan kaikkiin kyselyihin 24 tunnin sisällä

Voit tilata ilmoitukset mistä tahansa tämän keskustelupalstan postauksesta valitsemalla tähtikuvakkeen aiheluettelon oikeasta yläkulmasta. Sinun on kirjauduttava sisään käyttääksesi tätä toimintoa.